Unia Europejska - adnotacja na stronie głównej

 • UE
 • DOFINANSOWANIE
 • Logotypy projektu
 • Funduszu Dróg Samorządowych
 • PROW

Menu

Ważne aktualności:

Linki w stopce strony

Treść strony

Aktualności - ważne

Stronicowanie

 • Projekty lokalne współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

  Projekty lokalne współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

  2020.11.25

  Kolejne projekty lokalne zrealizowane na terenie gminy Góra Św. Małgorzaty, współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

  Zakończyła się już realizacja dwóch kolejnych projektów lokalnych, współfinansowanych z budżetu  Samorządu Województwa Łódzkiego, realizowanych na terenie gminy Góra Św. Małgorzaty  w następujących sołectwach:

 • Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny.

  Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny.

  2020.11.23

  Szanowni Państwo!

  Od 9 listopada br. wprowadzona została ważna zmiana dla osób, które dokonują samospisu – skrócony został czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.

  Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

  Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.

 • Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

  Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

  2020.11.23

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.

 • ŻEGNAMY.....................,

  ŻEGNAMY ŚP. JÓZEFA OLESKIEGO

  2020.11.20

  Dnia 16 listopada 2020 roku, w wieku 74 lat zmarł

  DRUH JÓZEF OLESKI

  zasłużony działacz pożarnictwa gminy Góra Św. Małgorzaty i powiatu łęczyckiego. Wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Św. Małgorzaty. Wstąpił do niej w roku 1964, po ukończeniu 18-go roku życia. Przez cały czas aktywnie pracował w Zarządzie Jednostki. Pełnił między innymi funkcje zastępcy naczelnika i gospodarza. Jako członek Społecznego Komitetu Budowy Strażnicy wniósł bardzo duży wkład w realizację tej inwestycji.

 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje

  2020.11.03

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej zostały uruchomione automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny.

  +48221043705 z tego numeru osoby usłyszą dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia. Komunikat usłyszą osoby, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę.

  W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48222500115.

 • Projekty lokalne realizowane w 2020 roku na terenie gminy Góra Św. Małgorzaty

  Projekty lokalne realizowane w 2020 roku na terenie gminy Góra Św. Małgorzaty

  2020.11.03

  Projekty lokalne realizowane w 2020 roku na terenie gminy Góra Św. Małgorzaty, współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego


  Gmina Góra Św. Małgorzaty pozyskała środki z budżetu Województwa Łódzkiego  w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie majątkowych zadań własnych gminy w zakresie realizacji projektów lokalnych w następujących sołectwach na terenie gminy:

   

 • Informacje

  Informacje

  2020.11.02

  W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa COVID-19 i coraz liczniejszymi przypadkami zachorowań od poniedziałku 2 listopada 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Góra Świętej Małgorzaty będzie pracował w systemie zamkniętym. Budynek Urzędu będzie dostępny tylko dla pracowników, a praca będzie odbywała się w systemie wewnętrznym.

  Mieszkańcy gminy i inni interesanci mogą załatwiać swoje sprawy w urzędzie telefonicznie, drogą mailową, korespondencyjnie lub poprzez platformę e-PUAP.
  Zachęcamy do korzystania z powyższych sposobów:

 • Pod Biało-czerwoną

  Pod Biało-czerwoną

  2020.10.29

  Wójt Gminy Góra Świętej Małgorzaty Włodzimierz Frankowski zaprasza do oddania głosu w projekcie "Pod Biało-czerwoną".

  Projekt „Pod Biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
   
  Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać 100 głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu.
  https://bialoczerwona.www.gov.pl/

  Regulamin oraz więcej informacji można przeczytać pod adresem https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 • Powszechny Spis Rolny 2020

  Powszechny Spis Rolny 2020

  2020.10.29

  Wójt Gminy Góra Świętej Małgorzaty przypomina, że od 1 września do 30 listopada 2020 roku trwa Powszechny Spis Rolny 2020.

  Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

  Spisem objęte są wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce prowadzone przez:

  • osoby fizyczne (w gospodarstwach indywidualnych) o powierzchni minimum 1 ha, bądź poniżej 1 ha użytków rolnych, w tym nieposiadające użytków rolnych, prowadzące działy specjalne produkcji rolnej lub produkcję rolną o skali określonej progami, których wielkość jest określona w załączniku nr 1 do ustawy,
  • osoby prawne
  • jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej.

   

 • Covid 19

  Covid 19

  2020.10.22

  DRODZY MIESZKAŃCY

  Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19, Urząd Gminy w Górze Św. Małgorzaty zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w urzędzie i jednostkach organizacyjnych Gminy tylko do spraw pilnych i wymagających osobistego stawiennictwa. Mieszkańcy gminy i inni interesanci mogą załatwiać sprawy w urzędzie: telefonicznie, drogą mailową, korespondencyjnie lub poprzez platformę e-PUAP.  Zalecamy dokonywanie płatności poprzez bankowość elektroniczną. 

Stronicowanie

Stopka

Herb

Urząd Gminy Góra Świętej Małgorzaty

Góra Świętej Małgorzaty 44
99-122 Góra Świętej Małgorzaty

tel. +48 24 389 24 00
tel./fax +48 24 389 24 01
e-mail: sekretariat@goraswmalgorzaty.pl

NIP: 775-10-64-174
REGON: 000535379

 

[obiekt mapy] Urząd Gminy w Górze św. Małgorzaty